Published On: 29 kwietnia 2021

1 maja nasza parafia obchodzi Uroczystość Świętego Józefa Rzemieślnika. To szczególny dzień, w którym uroczyście Świętujemy Dzień Patrona naszej wspólnoty parafialnej. Z racji pandemii uroczystość odpustową obchodzimy w tym roku skromnie. Msze święte sprawujemy według porządku niedzielnego (8.30, 10.30, 12.00 i 18.00)  Centralne Uroczystości rozpoczną się Eucharystią w intencji Parafian o godzinie 12.00,  po której odmówimy Litanię do św. Józefa. Całość uwieńczy indywidualne błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem.

Odpust Zupełny w Uroczystość Tytułu Kościoła

Wraz z uroczystością odpustową, każdy kto nawiedzi pobożnie naszą świątynie parafialną w dniu 1 maja, może uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Spełnienie trzech warunków wstępnych:
– spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej,
– przyjęcie Komunii Świętej,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (dyspozycja lub “odraza” grzechu).

3. Wykonanie czynności pobożnej obdarzonej odpustem (nabożne nawiedzenie świątyni).

Odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego, intencję tę należy określić przed uzyskaniem odpustu.

Ważne Informacje Sanitarne:
Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami państwowymi w naszej świątyni jednocześnie może przebywać  maksymalnie 30 osóbBezwzględnie prosimy o dostosowanie się do limitu, zachowanie dystansu min. 1,5 metra, prosimy również o obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, dezynfekowanie rąk, oraz przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.

Wszystkich pozostających w domu, przebywających na kwarantannie i izolacji domowej z powodu pandemii, zachęcamy do duchowej łączności w godzinach celebracji liturgicznych w naszym kościele.