Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15.06.2025
-
Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy okres spowiedzi i Komunii św.wielkanocnej.
-
Nabożeństwa czerwcowa z rozważaniami każdego dnia o godz. 17:30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy
-
W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja będzie wiodła tradycyjną trasą. Msze św. sprawujemy
w tym dniu o godz. 830, 1030 i 1800. Początek procesji po Mszy św. godz. 1030.Prosimy parafian o przystrojenie okien na trasie procesji i nie tylko.O przygotowanie ołtarzy prosimy:➢ pierwszego mieszkańców ulic: Niepodległości numery nieparzyste, Strażackiej, Sportowej, Patriotów i Łącznej. (odpowiada Żywy Różaniec)➢ drugiego mieszkańców ulic: Niepodległości numery parzyste, Piwnika Ponurego, Zillingera, Narcyzów, Lotników, Szczecińskiej, i Wierzbowej (odpowiada wspólnota Rodzin Nazaretańskich)➢ trzeciego mieszkańców ulic: Grota Roweckiego, Mireckiego, czerwonego Krzyża, Dietla, Poznańskiej, Toruńskiej i Udziałowej(odpowiada (Stowarzyszenie Rodzin Katolickich)➢ czwartego mieszkańców ulic: Gospodarczej, Siennej, Gęsiej, Szczyglej, Ptasiej, Kaczej, Kruczej, Rudej ( odpowiadają rodzice dzieci pierwszokomunijnych)➢ Wszystkie dziewczynki od piątego roku życia zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała i sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę 18 czerwca o godz. 18:00.➢ Bardzo prosimy o wsparcie dziewczynek płatkami kwiatowymi. -
W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz biskup Artur WAŻNY udzielił dyspensy.
-
Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na zakup kwiatów, którymi udekorujemy ołtarze podczas procesji Bożego Ciała.
-
Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 250 zł. składamy serdeczne Bóg Zapłać. W minionym tygodniu ukończyliśmy renowację bocznych drzwi do kościoła.
-
W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do Domu Ojca odszedł +Rudolf KORYZMAwieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.