Published On: 21 marca 2022

19 marca 2022 w uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła Świętego, nasza wspólnota parafialna przeżywała wyjątkowe wydarzenie w swojej historii. Tego dnia podczas uroczystej Eucharystii Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki – Metropolita lwowski wprowadził do naszej świątyni Relikwie Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość zgromadziła w naszej świątyni zarówno Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, parafian, jak również Bractwo Św. Józefa oraz Rycerzy Kolumba.

Podczas Homilii Ksiądz Arcybiskup przypomniał wszystkim zgormadzonym życiorys Papieża Polaka. Na zakończenie Mszy Świętej przed błogosławieństwem Relikwiami Św. Jana Pawła II Arcybiskup Mokrzycki powiedział, że otrzymujemy od Jana Pawła II, takie samo błogosławieństwo, którego Papież udzielał każdego wieczoru stając w oknie swojej sypialni Rzymowi i całemu Światu.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej, którzy ufundowali relikwiarz.

Święty Janie Pawle II, módl się za nami! Święty Józefie, módl się za nami!