Published On: 8 lutego 2021

Dla uczczenia 150 rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego, Papież ogłosił 8 grudnia 2020 roku specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa – Świętemu Józefowi. „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym 8 grudnia ur.
Nasza parafia czci w sposób szczególny Świętego Józefa Rzemieślnika jako swojego patrona.  W tym szczególnym roku każdego tygodnia roku modlimy się przez wstawiennictwo Świętego Józefa w intencjach naszej wspólnoty parafialnej i całego Kościoła Powszechnego.

Kult Świętego Józefa w naszej parafii:

  • każdy poniedziałek od godz. 17.00 – Adoracja Eucharystyczna w ciszy „Z Józefem przed Panem”. W miesiącu maju i czerwcu od godziny 16.00.
  • każdy wtorek o godzinie 17.45 – Nowenna ku czci. Świętego Józefa. Podczas nowenny odczytywane są prośby i podziękowania za wstawiennictwem Świętego Józefa (Prośby wcześniej można składać do puszki przy wejściu głównym do kościoła lub przez formularz internetowy).

Modlitwa Papieża Franciszka na Rok św. Józefa:

Witaj, opiekunie Odkupiciela,
i oblubieńcze Maryi Dziewicy.
Tobie Bóg powierzył swojego Syna;
Tobie zaufała Maryja;
z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.
O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,
i prowadź nas na drodze życia.
Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,
i broń nas od wszelkiego zła. Amen.