Published On: 19 grudnia 2020
Ks.Dariusz Kujawa

Dziś swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Dariusz Kujawa.

Z tej okazji Szanownemu Solenizantowi, życzymy wytrwałości w posłudze duszpasterskiej.. Niech świeci Patronowie wypraszają Księdzu Proboszczowi wiele Łask Bożych!
Plurimos annos!

Św. Dariusz z Nicei (męczennik)

Bardzo skąpe są informacje o świętym, który został włączony już do Martyrologium Hieronima jako męczennik z pierwszych wieków, razem z towarzyszami Pawłem, Sekundusem i Zozymem. Pozostaje tradycja i pamięć imienia, a zarazem brak pewności co do miejsca męczeństwa świętego. Według jednych źródeł była to Nicea, według innych Nikomedia. Dane te nie są jednak na tyle wystarczające, aby uznać autentyczność historyczną postaci, dlatego Dariusz nie występuje w martyrologium uaktualnionym w 2004 roku.

Nie są znane wizerunki lub tradycyjne wyobrażenia świętego.