Published On: 28 listopada 2021

I Niedziela Adwentu – 28.12.2021

 1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w Okres Adwentu jak również w nowy Rok Liturgiczny. W tym radosnym czasie oczekiwania na chwalebny powrót Zbawiciela w Chwale, Jezus w sposób szczególny wzywa nas do przygotowania się na to wielkie wydarzenie. W tym przygotowaniu mają nam pomóc przede wszystkim Roraty – sprawowane od poniedziałku do czwartku o godzinie 17:00 , na które bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych.
 2. W zakrystii można nabyć lampiony roratnie w cenie 15 zł.
 3. Wzorem poprzednich lat również w rozpoczynającym się Adwencie jest kontynuowana akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece, w cenie: mała 7 zł, duża 18 zł do nabycia w kancelarii lub zakrystii.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 8:30 poświęciliśmy dekorację Adwentową. Bardzo gorąco dziękujemy paniom i panom za ofiarną pomoc przy dekoracjach.
 5. Jutro w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godzinie 16:00. Z Józefem przed Panem.
 6. W sobotę 4 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Barbary. Wszystkim górnikom z okazji ich święta patronalnego życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek od godziny 16:30 dyżurować będziemy w konfesjonałach. Na Mszy św. o godzinie 18:00 uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W pierwszą sobotę kapłan, przed południem, odwiedzi chorych.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 grudnia, o godzinie 16:00 wyruszy procesja różańcowa z parafii Nawiedzenia NMP przy ul. Gospodarczej do naszego kościoła.
 9. W pierwsza niedzielę miesiąca – 5 grudnia zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8:30.
 10. Za tydzień w  II Adwentu, będzie przeprowadzona po każdej Mszy św. zbiórka na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odeszli: + Maria NOWAK i + Zofia SOKÓLSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…