Published On: 29 listopada 2020

Pierwsza Niedziela Adwentu – 29 Listopada 2020r.

 1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w Okres Adwentu jak również w nowy Rok Liturgiczny. W tym radosnym czasie oczekiwania na chwalebny powrót Zbawiciela w Chwale, Jezus w sposób szczególny wzywa nas do przygotowania się na to wielkie wydarzenie. W tym przygotowaniu mają nam pomóc przede wszystkim Roraty – sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, na które bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, pod przewodnictwem o. Adama Pawła BŁYSZCZA CR, który na co dzień pełni posługę duszpasterską w Tivoli (Włochy). Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach parafialnych. W tym niezwykłym okresie nie zapominajmy o wyciszeniu i poświęceniu więcej czasu na prywatną modlitwę.
 3. W zakrystii można nabyć lampiony w cenie 15 zł.
 4. Wzorem poprzednich lat również w rozpoczynającym się Adwencie jest kontynuowana akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece, w cenie: mała 7 zł, duża 18 zł do nabycia w kancelarii lub zakrystii.
 5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.30 poświęciliśmy Wieniec Adwentowy.
 6. Jutro adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 7. W czwartek, bezpośrednio po Roratach, spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.
 8. W piątek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary. Wszystkim górnikom z okazji ich święta patronalnego życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 9. W pierwszy piątek na spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek kapłan przed południem odwiedzi chorych a od godz. 16.00 dyżurować będziemy w konfesjonałach. W pierwsza niedzielę miesiąca zapraszam członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30.
 11. W naszym kościele w ramach testu wprowadziliśmy nowy system Świecznika wotywnego. Świeczniki tego typu są już stosowane m.in. Jasnej Górze, Wawelu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do korzystania i prosimy o opinie i komentarze.
 12. W następną niedzielę, II Adwentu, będzie przeprowadzona po każdej Mszy św. zbiórka na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 13. Bardzo gorąco dziękujemy paniom za ofiarną pomoc przy dekoracjach. Za piękny adwentowy wieniec.
 14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Można nabyć też kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł.