Published On: 6 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2021

1. W środę, posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Post.
  2. Bóg Zapłać za hojne ofiary, które zebraliśmy przed kościołem na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz.17:00 . W tym czasie okazja do spowiedzi św.
    Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18:00 .
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

– Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:15 .

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 . Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

5. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie.
  6. W Uroczystość św. Józefa Oblubieńca, 19 marca na Mszy św. o godz. 18:00 . zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Wprowadzenia dokona Arcybiskup Archidiecezji Lwowskiej Mieczysław MOKRZYCKI, który był osobistym sekretarzem Ojca św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie dniem szczególnej modlitewnej solidarności naszych parafian z naszymi braćmi i siostrami na Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła możemy składać do metalowej skarbony ofiary. Ofiary te przekażemy na ręce księdza arcybiskupa Mokrzyckiego dla pokrzywdzonych wojną Ukraińców.
  7. Przygotowując się do tego wydarzenia poczyniliśmy już pewne kroki a mianowicie zamontowaliśmy przy bocznym ołtarzu relikwiarium.
    Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu w wysokości 150 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej