Published On: 5 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu – 02.12.2020

  1. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Z wielką radością witamy w naszej wspólnocie zarówno parafialnej jak i kapłańskiej o. Adama Pawła Błyszcza CR. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach parafialnych facebooku parafialnym oraz na stronie internetowej naszej parafii. Nauki rekolekcyjne o. Adam znajdziemy również na stronie facbookowej naszej parafii.
  2. Przypominamy, że Msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.
  3. Wzorem poprzednich lat również w rozpoczynającym się Adwencie jest kontynuowana akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece, w cenie: mała 7 zł, duża 18 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła w kancelarii lub zakrystii.
  4. Jutro adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz.16.00
  5. We wtorek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną wręczone medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii.
  6. Składamy serdeczne podziękowania panu Józefowi za porządki wokół kościoła.
  7. Jest nam niezwykle miło zaprezentować naszą nową stronę internetową. Wyróżniająca się szata graficzna i przyjazny interfejs, pozwalają na łatwiejsze znalezienie bieżących informacji o naszej parafii. Adres nowej strony internetowej to: parafiajozef.sosnowiec.pl W sieci internetowej parafia posiada również oficjalny profil Facebook/SwietyJozef oraz kanał YouTube, na którym prezentujemy filmy z życia parafii, a obecnie również codzienne rozważania Ojca Adama.
  8. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu, przeprowadzamy  po każdej Mszy św. zbiórkę na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  9. Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w postaci cegiełek wspierające inwestycje w naszym kościele w wysokości 100 zł. W minionym tygodniu naprawiliśmy kocioł grzewczy w naszym kościele. Koszt naprawy 900 zł.
  10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można nabyć modlitewniki na czas pandemii 6 zł. Książkę o św. Józefie 8 zł. i piękny śpiewnik z pieśniami patriotycznymi 12 zł.