Published On: 24 kwietnia 2022

II Niedziela Wielkanocna (Święto Miłosierdzia Bożego) – 24.04.2022

  1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. W Święto Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź, sakramentalna Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy albo przynajmniej za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu miłosierny, ufam Tobie)W sposób szczególny zapraszamy dzisiaj do naszej świątyni na godz. 15:00 .
  2. Z racji niedzieli miłosierdzia odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i dokonamy zawierzenia naszej parafii, naszych rodzin i nas samych Miłosierdziu Bożemu.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa z Litanią do św. Józefa i o godzinie 12:00. Kazanie odpustowe wygłosi, dobrze nam znamy z zeszłorocznych kazań pasyjnych, ks. Piotr Ryż. Wszyscy są serdecznie zaproszeni na imieniny naszej parafii.
  4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz.17:00 . Okazja do spowiedzi św.
  5. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18:00 . Prośby, które chcemy zanieść przed tron Najwyższego za wstawiennictwem św. Józefa, patrona naszej parafii, można składać do skrzynki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą stronę internetową. Prośby będziemy czytać podczas nowenny. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  6. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za złożone dzisiaj ofiary na rzecz najuboższych z naszej diecezji.
  7. W minionym tygodniu w formie cegiełek oraz na konto parafialne wpłynęło 250 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  8. W tym tygodniu, z naszej rodziny parafialnej do domu Ojca odeszła +Jadwiga LIS. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…