Published On: 27 lutego 2021

II Niedziela Wielkiego Postu – 27.12.2021

 1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz.17.00. Okazja do spowiedzi św.
 2. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18.00. Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną i klikając w formularz. Prośby będziemy czytać podczas nowenny.
 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
  – Gorzki Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr RYŻ.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w IV niedzielę Wielkiego Postu od 14 do 17 marca. Rekolekcje wygłosi o. Arkadiusz KITA CR.
 5. W najbliższy piątek, 5 marca, o godz. 15.00 podopieczni, wolontariusze i pracownicy Hospicjum Sosnowieckiego będą odprawiali Drogę Krzyżową w intencji naszej Parafii. Nabożeństwo będzie transmitowane z hospicyjnym na kanale YouTube.   Link do transmisji będzie można znaleźć w piątek na stronie www.hospicjumsosnowiec.pl i na naszych parafialnych mediach społecznościowych, tj Facebooku oraz na stronie parafialnej www.parafiajozef.sosnowiec.pl .
 6. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek kapłan przed południem odwiedzi chorych a od godz. 17.00 dyżurować będziemy w konfesjonałach. W pierwsza niedzielę miesiąca zapraszam członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30.
 8. W piątek na spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.15
 9. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie. Bóg Zapłać za ofiary złożone przy krzyżu na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu w wysokości 780 zł.
 11. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz misji.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Naszym parafianom, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszach św. niedzielnych z powodów zdrowotnych, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.
 14. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszła:+  Elżbieta SZEWCZYK. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…