Published On: 17 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete.  Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi o. dr Maciej GAWLIK, zmartwychwstaniec. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach parafialnych jaki i na stronie parafialnej i facebooku.
 3. W minioną niedzielę na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy 552 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.
 5. Wzorem lat poprzednich w Adwencie kontynuowana jest akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece, w cenie mała 9 zł, duża 20 do nabycia w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
 6. Drogich parafian prosimy o pomoc przy strojeniu choinek w naszej świątyni w piątek po Mszy św.
 7. Pasterka w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie sprawowana o godz 22:00.
 8. W przyszłą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza św. o godzinie 8:30; 10:30 i 12:00 Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilie nie ma Mszy św. o godz. 18:00.
 9. Podobnie jak w ubiegłym roku księża w naszej parafii będą odwiedzać wiernych na indywidualne zaproszenia. Zaprosić można księdza w zakrystii po każdej Mszy św. lub w dni powszednie w kancelarii.
 10. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 600 zł. Serdeczne Bóg Zapłać również za dzisiejsze ofiary przeznaczane na cele gospodarcze naszej parafii.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odszedł: +  Jacek WYLENŻEK. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie