Published On: 11 grudnia 2022

III Niedziela Adwentu „Gaudete” – 11.12.2022

1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete.  Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. W minioną niedzielę na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy 520 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  3. We wtorek 13 grudnia przypada 41 r. wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tego bardzo mrocznego okresu naszej historii.
  4. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.
  5. Wzorem lat poprzednich w Adwencie kontynuowana jest akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece, w cenie mała 7 zł, duża 18 do nabycia w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
  6. Rekolekcje Adwentowe w tym roku rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, 18 grudnia. Rekolekcje wygłosi o. Maciej GAWLIK, zmartwychwstaniec. Hasłem tegorocznych rekolekcji jest: Czujny, Wierny i Milczący rzecz o św. Józefie. Ojca Macieja CR polecamy wypróbowanym modlitwom drogich parafian.
  7. Pasterka w tym roku na usilną prośbę wielu parafian będzie sprawowana o godz 22:00.
  8. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 420 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odeszli+  Sławomir WĄSOWSKI i  Winicjusz KROTLA . Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie