Published On: 12 grudnia 2020

III Niedziela Adwentu „Gaudete” – 13.13.2020

 1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy Rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy o. Adamowi CR za trud ich przygotowania.
 3. grudnia papież Franciszek ogłosił nadchodzący Rok Liturgiczny rokiem św. Józefa. Dla naszej parafii, której patronuje św. Józef jest to szczególne zadanie.
 4. Przypominamy, że Msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 1700.
 5. Wzorem poprzednich lat również w rozpoczynającym się Adwencie jest kontynuowana akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece, w cenie: mała 7 zł, duża 18 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła w kancelarii lub zakrystii.
 6. Jutro adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz.1600.
 7. W minionym tygodniu zostało zmodernizowane oświetlenie w naszym kościele. Koszt modernizacji to 1670 zł. Bóg zapłać panu Janowi za bezinteresowną pomoc przy wymianie lamp. Dziękujemy również pani Ani za uszycie kotar do bocznego przedsionka kościoła.
 8. Dzisiaj 13 dzień grudnia, 39 rocznica stanu wojennego. Pamiętajmy o ofiarach tamtego, mrocznego okresu.
 9. Jest nam niezwykle miło zaprezentować naszą nową stronę internetową. Wyróżniająca się szata graficzna i przyjazny interfejs, pozwalają na łatwiejsze znalezienie bieżących informacji o naszej parafii. Adres nowej strony internetowej to: parafiajozef.sosnowiec.pl W sieci internetowej parafia posiada również oficjalny profil Facebook/SwietyJozef  oraz kanał YouTube.
 10. W zeszłym tygodniu, przeprowadziliśmy  zbiórkę na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy 163 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
 11. Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w postaci  cegiełek i na konto parafialne, wspierające inwestycje w naszym kościele w łącznej wysokości 470 zł.
 12. W przyszłą , trzecią niedzielę miesiąca, zbierane ofiary przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.
 13. Nasz kościół od dwóch tygodni jest ogrzewany. Ofiary na ogrzewanie możemy składać do świecznika ofiarnego lub skarbonki przy wyjściu z kościoła.
 14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można nabyć modlitewniki na czas pandemii 6 zł. Książkę o św. Józefie 8 zł. i piękny śpiewnik z pieśniami patriotycznymi 12 zł.