Published On: 7 marca 2021

III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

 1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17.00. Okazja do spowiedzi św.
 2. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18.00. Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną. Prośby będziemy czytać podczas nowenny.
 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr RYŻ.
 4. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotach i  stronie parafialnej. Rekolekcje wygłosi o. Arkadiusz KITA CR, przełożony lokalnej wspólnoty Zmartwychwstańców w Gdańsku.
 5. Serdeczne Bóg zapłać wspólnocie Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu za modlitwę w intencji naszej parafii, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w miniony piątek.
 6. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie. Bóg Zapłać za ofiary złożone przy krzyżu na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu na utrzymanie naszego   kościoła w wysokości 190 zł.
 8. Dziękujemy za ofiary, które zebraliśmy w minioną niedzielę przed kościołem na  rzecz misji.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy specjalne wydanie Tygodnika Gość Niedzielny, w cenie 9 zł. poświęcony św. Józefowi.
 10. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszła: + Jolanta KOC. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…