Published On: 11 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2023

  1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:15. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z  kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.
  2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz.  17:00.
  3. We wtorek, przed Mszą św. o godz 18:00, nowenna do św. Józefa.
  4. W środę, przed Mszą św. o godz 18:00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne laski.
  6. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 200 zł. serdeczne Bóg Zapłać. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do skarbonki przy krzyżu adoracji a ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 26 marca w V niedzielęWielkiego Postu.  Rekolekcje wygłosi o. Arkadiusz KITA CR. Przełożony wspólnoty zakonnej  w Gdańsku.
  8. W poniedziałek 20 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP na Mszy św. o godz. 18:00 wręczymy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  9. W piątek 17 marca swoje imieniny obchodzi pan Zbyszek, nasz kościelny. Pana Zbyszka polecamy wypróbowanym modlitwom drogich parafian.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć na stół wielkanocny caritasowskie Paschaliki w cenie 9 zł.
  11. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

   

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ubogich, pamiętajmy w naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia o tych, którym trudniej w życiu niż nam. W kruchcie kościoła, przez cały tydzień będzie ustawiony kosz na artykuły spożywcze i sanitarne.
 2. W minioną niedzielę, dla prześladowanych chrześcijan zebraliśmy 215 zł. Gorące Bóg Zapłać.
 3. Jutro, w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00. Z Józefem przed Panem. Okazja do spowiedzi św.
 4. Msza św. zbiorowa za zmarłych jutro o godz. 18:00.
 5. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18:00 a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Próby scholii parafialnej oraz zbiórki ministrantów w sobotę zostają zawieszone. Dziewczynki ze scholii są proszone o przychodzenie do kościoła w niedzielę na godz. 10:00.
 7. W przyszłą niedziele, 22 Listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 8. Przypominamy, że poświęcone opłatki na stół wigilijny roznosi do rodzin naszej parafii pan kościelny Zbigniew Listek.
 9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej