Published On: 20 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Wczoraj, 19 marca, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła. Na Mszy św. o godz. 18:00 zostały wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Wprowadzenia dokonał Arcybiskup Mieczysław MOKRZYCKI – Metropolita lwowski. Serdeczne Bóg Zapłać rodzicom dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii, za ufundowanie relikwiarza. Relikwiarz to mała monstrancja umieszczona w relikwiarium.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz.17:00 . Okazja do spowiedzi św. W tym dniu modlimy się za zmarłych w minionym miesiącu
 3. W piątek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia.
 4. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18 00 .
 5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi o. Arkadiusz KITA, przełożony Domu Zakonnego Księży Zmartwychwstańców w Gdańsku.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

  – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:15 .

  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 . Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 7. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie.
 8. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Ofiary te podobnie jak ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczamy na zapłacenie relikwiarium.
 9. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszli: + Krzysztof PRZYBYLSKI, + Krzysztof KOZŁOWSKI, + Marek JAWORSKI. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…