Published On: 18 grudnia 2022

IV Niedziela Adwenta – 18.12.2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi o. Maciej GAWLIK, zmartwychwstaniec. Hasłem tegorocznych rekolekcji jest: Czujny, Wierny i Milczący rzecz o św. Józefie. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach parafialnych jaki i na stronie parafialnej i facebooku.
2. Wzorem lat poprzednich w Adwencie kontynuowana jest akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece, w cenie mała 7 zł, duża 18 do nabycia w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
3. W czwartek zapraszamy na ostatnią w tym roku Msze św. roratnią.
4. Drogich parafian prosimy o pomoc przy strojeniu choinek w naszej świątyni w czwartek po Mszy św.
5. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza św. o godzinie 9:00. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilie nie ma Mszy św. o godz. 18:00.
6. Pasterka w tym roku na usilną prośbę wielu parafian będzie sprawowana o godz 22:00.
7. Podobnie jak w ubiegłym roku księża w naszej parafii będą odwiedzać wiernych na indywidualne zaproszenia. Zaprosić można księdza w zakrystii po każdej Mszy św. lub w dni powszednie w kancelarii.
8. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 350 zł. Serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii.
9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.