Published On: 13 marca 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.02.2021

1. Dzisiaj IV niedziela wielkiego postu zwana Laetare (Radujcie się). W tradycji rzymskiej jest określana jako Niedziela róż.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie, w naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Arkadiusza Kitę CR. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17.00. Okazja do spowiedzi św.
  4. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 1800. Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną. Prośby będziemy przedstawiać Panu Bogu za przyczyną św. Józefa podczas nowenny.
  5. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Nabożeństwa Wielkopostne:
    – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
    – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  7. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie. Bóg Zapłać za ofiary złożone przy krzyżu  na   kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Małe 6 zł. duże 12 zł. Dochód przeznaczony jest na najbardziej potrzebujących z naszej diecezji.
  9. Bóg Zapłać za ofiary jakie wpłynęły na rzecz naszej parafii w wysokości 838 zł. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, taca gospodarcza
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela w którym jest artykuł poświęcony naszej parafii.
  11. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszła + Barbara GABRYŚ. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…