Published On: 19 marca 2023

IV Niedziela wielkiego Postu „Laetare” – 19.03.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć na stół wielkanocny caritasowskie Paschaliki w cenie 9 zł.
 2. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.Dzisiaj IV niedziela wielkiego postu, zwana LAETARE (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynacych z chrztu i Eucharystii.
 3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:15. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.
 4. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła. Na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy i wręczymy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 5. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00.
 6. We wtorek, przed Mszą św. o godz 18:00, nowenna do św. Józefa.
 7. W środę, przed Mszą św. o godz 18:00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 26 marca. Rekolekcje wygłosi o. Arkadiusz KITA CR. Przełożony wspólnoty zakonnej w Gdańsku.
 9. Zapraszamy na scholę dziecięcą wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewu. Nie ma limitu wiekowego. Umiejętność czytania nie jest konieczna. Spotkanie w sobotę 25 marca w salce katechetycznej o godz. 11:00.
 10. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 350 zł. serdeczne Bóg Zapłać. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do skarbonki przy krzyżu adoracji a ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na gospodarcze cele naszej parafii.
 11. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odeszła: + Aleksandra BARTOCHA Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie