Published On: 2 grudnia 2023

I Niedziela Adwentu – 3.12.2023

  1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w Okres Adwentu jak również w nowy Rok Liturgiczny pod hasłem UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA. W tym radosnym czasie oczekiwania na chwalebny powrót Zbawiciela w Chwale. Jezus w sposób szczególny wzywa nas do przygotowania się na to wielkie wydarzenie. W tym przygotowaniu mają nam pomóc przede wszystkim Roraty – sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00, na które bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z najbliższymi. W zakrystii można nabyć lampiony w cenie 25zł.
  2. Wzorem lat poprzednich w Adwencie kontynuowana jest akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece, w cenie mała 9 zł, duża 20 do nabycia w przedsionku kościoła lub w zakrystii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, W czwartek na Mszy św. o godz. 17:00 modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  4. W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Maryi Panny, na Mszy św. o godz. 18:00 wręczymy dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. medaliki.
  5. W następną niedzielę, II Adwentu, będzie przeprowadzana po każdej Mszy św. Zbiórka na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  6. Bardzo gorąco dziękujemy paniom i panom za ofiarną pomoc przy dekoracjach adwentowych.
  7. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 150 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  8. Podobnie jak w latach ubiegłych, księża w naszej parafii będą odwiedzać wiernych na indywidualne zaproszenia. Zaproszenia na kolędę przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. lub w dni powszednie w kancelarii.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.