Published On: 7 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego- 07.01.2024

1. Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu. W liturgii kończy się ścisły okres Bożego Narodzenia.

2. Za przygotowanie  Wieczoru Kolędowego, który odbył się wczoraj w uroczystość Objawienia Pańskiego, serdecznie dziękujemy pani Justynie, panu Tomaszowi, dzieciom i rodzicom, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy.

3. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską  odwiedzimy parafian zamieszkałych:

Poniedziałek:  ul. Grota Roweckiego i Udziałowa,

Wtorek:  ul. Czerwonego Krzyża, Toruńska i Poznańska;

Środę: Aleja Mireckiego;

Czwartek: Gęsia, Rudna, Sienna, Szczygla;

Piątek: Dietla;

Sobota: Niepodległości;

Od poniedziałku do piątku, kolędę rozpoczynamy  od godz. 15:00 a w sobotę od godz. 10:00

4. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 150 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.

5. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ubogich, pamiętajmy w naszych modlitwach i dziełach miłosierdzia o tych, którym trudniej w życiu niż nam. W kruchcie kościoła, przez cały tydzień będzie ustawiony kosz na artykuły spożywcze i sanitarne.
  2. W minioną niedzielę, dla prześladowanych chrześcijan zebraliśmy 215 zł. Gorące Bóg Zapłać.
  3. Jutro, w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00. Z Józefem przed Panem. Okazja do spowiedzi św.
  4. Msza św. zbiorowa za zmarłych jutro o godz. 18:00.
  5. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18:00 a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Próby scholii parafialnej oraz zbiórki ministrantów w sobotę zostają zawieszone. Dziewczynki ze scholii są proszone o przychodzenie do kościoła w niedzielę na godz. 10:00.
  7. W przyszłą niedziele, 22 Listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  8. Przypominamy, że poświęcone opłatki na stół wigilijny roznosi do rodzin naszej parafii pan kościelny Zbigniew Listek.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej