Published On: 24 marca 2024

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 24.03.2024

 1. Dzisiaj  Gorzkie Żale o godz. 17:00. Bezpośrednio po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pokutnych i pasyjnych w wykonaniu chóru SURSUM CORDA z Kędzierzyn-Koźla.

 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz. 17:00. Okazja do spowiedzi św.

 3. Prosimy drogich  parafian o pomoc przy ustawianiu dekoracji wielkanocnych, we wtorek po Mszy św.

 4. Ministrantów i lektorów starszych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18:30.

 5. T R I D U U M  P A S C H A L N E

  – Wielki Czwartek – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego, które są szczytem roku liturgicznego i uobecnieniem Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.

  – Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. (Przypominamy, że w tym dniu osoby  do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

  – W Wielką Sobotę święcenie pokarmów, co pół godziny, od godz. 10:00 do godz. 15:00. Podczas święcenia zbierane ofiary przeznaczamy na gospodarcze cele naszej parafii.

  – Obchody Wielkiej Nocy – o  godz. 20:30 początek uroczystych obchodów liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Gromadzimy się na poświęcenie ognia  na parkingu przy plebanii. Podczas uroczystości odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie zgodnie z polskim zwyczajem – wyruszy procesja Rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem od symbolicznego Grobu Pańskiego na cmentarz, gdzie są groby naszych bliskich zmarłych. Na liturgię przynosimy świece.

  – Czuwanie przy ołtarzu adoracji w Wielki Czwartek do godz. 22:00;

  – Czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 10:00 do 22:00 i w Wielką Sobotę od godz. 9:30  do godz. 20:00.

  – W wielki Piątek o 17:30 odprawimy Drogę Krzyżową.

 6. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 250 zł. serdeczne Bóg Zapłać.

 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.