Published On: 2 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 02.04.2023

1. 18 lat temu, 2 kwietnia o godz. 21:37 do Domu Ojca odszedł św. Jan Paweł II.
  2. Dzisiaj o godzinie 17:15 ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem przed Panem od godz. 17:00. Okazja do spowiedzi św.
  4. Prosimy drogich  parafian o pomoc przy ustawianiu dekoracji wielkanocnych, we wtorek po Mszy św.
  5. W czwartek 06.04 rozpoczynamy T R I D U U M  P A S C H A L N E

W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego, które są szczytem roku liturgicznego i uobecnieniem Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.
    W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. (Przypominamy, że w tym dniu osoby  do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa lekkie);
    W Wielką Sobotę święcenie pokarmów, co pół godziny, od godz. 10:00 do godz. 15:00. Podczas święcenia zbierane ofiary przeznaczamy na zapłacenie ostatniej raty za  ekrany.

​⌖ Od godz. 20:30 początek uroczystych obchodów liturgii Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Gromadzimy się na poświęcenie ognia  na parkingu przy plebanii. Podczas uroczystością odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie zgodnie z polskim zwyczajem – wyruszy procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem od symbolicznego Grobu Pańskiego na cmentarz, gdzie są groby naszych bliskich zmarłych. W Wielką Sobotę na liturgię przynosimy świece.

Czuwanie przy ołtarzu adoracji w Wielki Czwartek do godz. 22:00;
    Czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 10:00 do 22:00 i w Wielką Sobotę od godz. 9:30 do godz. 20:00;
    W wielki Piątek o 17:30 odprawimy Drogę Krzyżową;
  6. W Wielki Piątek, kapłan odwiedzi chorych.
  7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można nabyć paschaliki w cenie 9 zł.
  8. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 850 zł. serdeczne Bóg Zapłać.
  9. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odeszły: + Anna PINDEL, + Bronisława FITAL Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie

.