Published On: 27 marca 2021

 Niedziela Palmowa –  Męki Pańskiej – 27.03.2021

 1. Zgodnie z rozporządzeniem państwowym w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób zachowujących 1,5 metrowe odstępy.
 2. Dzisiaj ostanie Nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdeczne Bóg Zapłać księdzu Piotrowi za kazania pasyjne, które głosił w naszej parafii.
 3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17.00. Okazja do spowiedzi św.
 4. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 1800. Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną. Prośby będziemy czytać podczas nowenny.
 5. Triduum Paschalne.
  – Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne.
  – W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu osoby do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa lekkie; Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 17.30.
  – W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbywać się będzie przed kościołem od strony kancelarii parafialnej od godz. 10.00 do godz. 15.00.
  – O godz. 20.30 początek uroczystych obchodów liturgii Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Gromadzimy się na poświecenie ognia przed wejściem na plebanię. Podczas uroczystości odnowimy   przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie – zgodnie z polskim zwyczajem – wyruszy procesja rezurekcyjna (z zachowaniem wszelkich przewidzianych norm bezpieczeństwa) z Najświętszym Sakramentem od symbolicznego Grobu Pańskiego na cmentarz, gdzie są groby naszych bliskich zmarłych. Nie ma procesji w niedzielę o godz. 6.00. W Wielką Sobotę na liturgię przynosimy świece.
  – Czuwanie przy ołtarzu adoracji w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
  – Czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek  do godz. 22.00 i w Wielką Sobotę od godz. 9.30  do godz. 20.00.
  – W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu zbierane ofiary przeznaczamy na uczelnie katolickie.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca kapłan odwiedzi chorych przed południem.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można nabywać Paschaliki Caritas w cenie 6 zł.
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na cele gospodarcze naszej parafii.