Published On: 27 grudnia 2020

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto Rodzin Katolickich.
  2. Dotarła do nas smutna wiadomość. W 57 roku życia i 29 roku kapłaństwa odszedł do Domu Pana ks. Marek CUDA, który w naszej parafii pełnił posługę kapłańską przez cztery lata. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 29 grudnia o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Bytomiu. Wieczny Odpoczynek, racz Mu dać Panie!
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
  4. W środę 30 grudnia na Mszy św. o godz.18.00 modlić się będziemy za zmarłych z naszej parafii w minionym 2020 roku.
  5. W czwartek, 31 grudnia, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku.
  6. W piątek – 1. stycznia Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym roku pierwszy piątek miesiąca przypada w Nowy Rok, dlatego kapłan odwiedzi chorych w piątek 8. Stycznia.
  8.  Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa Grzegorza KASZAKA,  w tym roku w naszej diecezji nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Księża w naszej parafii będą odwiedzać wiernych na indywidualne zaproszenie. Zaprosić można księdza w zakrystii po każdej Mszy św.
  9. W minionym tygodniu w formie cegiełek i na konto parafialne wpłynęło 250 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela.