Published On: 4 czerwca 2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 04.06.2023

 1. Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy okres spowiedzi i Komunii św  Wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowa z rozważaniami każdego dnia o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030, rocznica Pierwszej Komunii świętej.
 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja będzie wiodła tradycyjną trasą. Msze św.  sprawujemy w tym dniu o godz. 8:30, 10:30 i 18:00. Początek procesji po Mszy św. godz. 10:30. Prosimy parafian o przystrojenie okien na trasie procesji i nie tylko. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
  pierwszego mieszkańców ulic: Niepodległości numery nieparzyste, Strażackiej, Sportowej, Patriotów i Łącznej. (odpowiada Żywy Różaniec)
  drugiego mieszkańców ulic: Niepodległości numery parzyste, Piwnika Ponurego, Zillingera, Narcyzów, Lotników, Szczecińskiej, i Wierzbowej (odpowiada  wspólnota Rodzin Nazaretańskich)
  trzeciego mieszkańców ulic: Grota Roweckiego, Mareckiego, czerwonego Krzyża, Dietla, Poznańskiej, Toruńskiej i Udziałowej
  (odpowiada (Stowarzyszenie Rodzin Katolickich)
  czwartego mieszkańców ulic: Gospodarczej, Siennej, Gęsiej, Szczyglej, Ptasiej, Kaczej, Kruczej, Rudej ( odpowiadają rodzice dzieci pierwszokomunijnych)
  Wszystkie dziewczynki od piątego roku życia zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała i sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę 7 czerwca o godz. 18:00.
  Bardzo prosimy o wsparcie dziewczynek płatkami kwiatowymi.
 5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz biskup Grzegorz KASZAK udzielił dyspensy.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na zakup kwiatów, którymi udekorujemy ołtarze podczas procesji Bożego Ciała.
 7. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek do skarbony czy też wpłacając na konto parafialne, w wysokości 150 zł. składamy serdeczne Bóg Zapłać. W minionym tygodniu zainstalowaliśmy dwie beczki na deszczówkę (około 1500 l.) zakupiliśmy nowy mobilny mikrofon oraz nową figurę Serca Pana Jezusa. Koszt inwestycji 2150 zł.