Published On: 30 maja 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

 1. Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30, i 12.00 dzieci z naszej parafii przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec  poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Nabożeństwa czerwcowe  codziennie o godz. 17.30.
 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja będzie wiodła tradycyjną trasą. . Msze św.  sprawujemy w tym dniu o godz. 8.30,10.30 i 18.00. Początek procesji po Mszy św. godz. 10.30. Prosimy parafian o przystrojenie okien na trasie procesji. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
  pierwszego mieszkańców ulic: Niepodległości numery nieparzyste, Strażackiej, Sportowej, Patriotów i Łącznej. (odpowiada Żywy Różaniec)
  drugiego mieszkańców ulic: Niepodległości numery parzyste, Piwnika Ponurego, Zillingera, Narcyzów, Lotników, Szczecińskiej, i Wierzbowej (odpowiada  wspólnota Rodzin Nazaretańskich)
  trzeciego mieszkańców ulic: Grota Roweckiego, Mireckiego, Czerwonego Krzyża, Dietla, Poznańskiej, Toruńskiej i Udziałowej(odpowiada SRK)
  czwartego mieszkańców ulic: Gospodarczej, Siennej, Gęsiej, Szczyglej, Ptasiej, Kaczej, Kruczej, Rudej (odpowiadają rodzice dzieci pierwszokomunijnych)
 5. Wszystkie dziewczynki od piątego roku życia zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała i sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w wtorek 1. czerwca o godz. 18.30. Bardzo prosimy o wsparcie dziewczynek płatkami kwiatowymi.
 6. Ministrantów zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 18.30.
 7. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Młodzież przygotowująca się do Sakramenty Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie prosimy o przyniesienie indeksów
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek kapłan przed południem odwiedzi chorych a od godz. 16.30 dyżurować będziemy w konfesjonałach. W pierwsza niedzielę miesiąca zapraszam członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30.
 10. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz biskup udzielił dyspensy.
 11. Dzieci zapraszamy  na próbę scholii  w sobotę. Początek o godz. 11.00.
 12. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy dużo miłości, ciepła, wyrozumiałości i poczucia bezpieczeństwa ze strony dorosłych.
 13. W minionym tygodniu w formie cegiełek oraz na konto parafialne  wpłynęło 750 zł. Serdeczne Bóg Zapłać również za ofiary, które wpływają na renowacje Krzyża Misyjnego w wysokości 300 zł.
 14. Zapraszamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.