Published On: 25 grudnia 2021

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2021

 1. Drodzy Parafianie oraz Goście, jako Wasi Duszpasterze życzymy Wam z okazji Świąt Bożego Narodzenia błogosławieństwa przez ręce Bożej Dzieciny, dużo zdrowia, czasu, aby zatrzymać się przy betlejemskiej szopce i zastanowić się, co w życiu jest najważniejsze. Odwagi do zmiany świata począwszy od siebie oraz szybkiego powrotu do normalności. Szczęść Boże!
 2. W pierwszy dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. Jutro drugi dzień świąt – święto św. Rodziny. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na potrzeby uczelni katolickich.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc przy świątecznym dekorowaniu kościoła. Swoje podziękowanie kierujemy do pań: Anety, Anity, Barbary, Ewy, Haliny, Janiny, Małgorzaty oraz panów: Artura, Andrzeja, Józefa, Roberta, Tomasza, Wiesława i Zbigniewa. Panu Przemkowi dziękujemy za ufundowanie choinek do naszej świątyni. Dzieciom ze szkoły podstawowej za wykonanie aniołków.
 5. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17:00.
 6. W czwartek 30 grudnia na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy za zmarłych z naszej parafii w minionym 2021 roku.
 7. W piątek, 31 grudnia, o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę – 1. stycznia Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 9. Kapłan odwiedzi chorych w sobotę 8. Stycznia.
 10. Podobnie jak w ubiegłym roku księża w naszej parafii będą odwiedzać wiernych na indywidualne zaproszenie. Zaprosić można księdza w zakrystii po każdej Mszy św. Zaproszenia przyjmujemy do drugiego stycznia włącznie.
 11. W minionym tygodniu w formie cegiełek i na konto parafialne wpłynęło 750 zł. na renowację Krzyża Misyjnego 150 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedzieli.