Published On: 12 czerwca 2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022

1. Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17:30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 16:00 .
  4. We wtorek przypada 23 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu
  5. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja będzie wiodła tradycyjną trasą.  Msze św.  sprawujemy w tym dniu o godz. 8:30,10:30 i 18:00. Początek procesji po Mszy św. godz. 1030. Prosimy parafian o przystrojenie okien na trasie procesji. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

pierwszego mieszkańców ulic: Niepodległości numery nieparzyste, Strażackiej, Sportowej, Patriotów i Łącznej. (odpowiada Żywy Różaniec)

drugiego mieszkańców ulic: Niepodległości numery parzyste, Piwnika Ponurego, Zillingera, Narcyzów, Lotników, Szczecińskiej, i Wierzbowej (odpowiada  wspólnota Rodzin Nazaretańskich)

trzeciego mieszkańców ulic: Grota Roweckiego, Mireckiego, Czerwonego Krzyża, Dietla, Poznańskiej, Toruńskiej i Udziałowej(odpowiada (Stowarzyszenie Rodzin Katolickich)

czwartego mieszkańców ulic: Gospodarczej, Siennej, Gęsiej, Szczyglej, Ptasiej, Kaczej, Kruczej, Rudej ( odpowiadają rodzice dzieci pierwszokomunijnych).

6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do ołtarzy usytuowanych na trasie procesji.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 kandydaci na ministranta zostaną wprowadzeni w posługę ministranta.
  8. Wszystkie dziewczynki od piątego roku życia zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała i sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę 15 czerwca o godz. 18:30. Bardzo prosimy o wsparcie dziewczynek płatkami kwiatowymi.
  9. W minionym tygodniu w formie cegiełek do metalowej skarbony oraz na konto parafialne  wpłynęło 800 zł. Przypominamy, że ofiary odkładamy na renowację  przedsionka naszego kościoła. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, taca gospodarcza.
  10. Zapraszamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.