Published On: 26 maja 2024

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024

1. Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00, dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.
3. Dzisiaj Dzień Mamy. Wszystkim mamom życzymy dużo zdrowia oraz radości z macierzyństwa,  a tym mamom które odeszły do domu  Ojca radości nieba.
4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja będzie wiodła tradycyjną trasą. Msze św.  sprawujemy w tym dniu o godz. 8:30, 10:30 i 18:00. Początek procesji po Mszy św. godz. 10:30. Prosimy parafian o przystrojenie okien na trasie procesji i nie tylko. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
pierwszego mieszkańców ulic: Niepodległości numery nieparzyste, Strażackiej, Sportowej, Patriotów i Łącznej. (odpowiada Żywy Różaniec)
drugiego mieszkańców ulic: Niepodległości numery parzyste, Piwnika Ponurego, Zillingera, Narcyzów, Lotników, Szczecińskiej, i Wierzbowej (odpowiada  wspólnota Rodzin Nazaretańskich)
trzeciego mieszkańców ulic: Grota Roweckiego, Mareckiego, czerwonego Krzyża, Dietla, Poznańskiej, Toruńskiej i Udziałowej
(odpowiada (Stowarzyszenie Rodzin Katolickich)
czwartego mieszkańców ulic: Gospodarczej, Siennej, Gęsiej, Szczyglej, Ptasiej, Kaczej, Kruczej, Rudej (odpowiadają rodzice dzieci pierwszokomunijnych)
Wszystkie dziewczynki od piątego roku życia zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała i sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów środę 29. maja po Mszy św o godz. 18:30. Bardzo prosimy o wsparcie dziewczynek płatkami kwiatowymi.
4. W piątek święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. i ich rodzin o godz. 16:30.
5. W sobotę, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
6.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 rocznica I Komunii św.
7.  W niedziele 2 czerwca przed kościołem zbierać będziemy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
8. W minionym tygodniu do domu Ojca z naszej rodziny parafialnej odeszła: + Mirosława ZIELIŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Pan