Published On: 23 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

 1. Dzisiaj uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Kończymy Okres Wielkanocny.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 3. Przypominamy, że Nabożeństwa majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 4. W środę przypada Dzień Matki. Wszystkim matkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Na Mszy św. o godzinie 18.00. Modlić się będziemy za nasze zmarłe mamusie. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii
 5. W przyszłą niedzielę, 30.05, podczas Mszy św. o godz. 10.30 oraz 12.00 dzieci z naszej parafii przystępują do I Komunii Św. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz sakrament  spowiedzi św. dla dzieci i rodziców oraz rodziny w sobotę o godz. 9.00 pierwsza grupa i o godz. 10.00 druga grupa. Porządkowanie świątyni przed I Komunią w piątek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
 6. W czwartek 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała organizujemy tradycyjną procesję ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o kontakt osoby, które podejmują trud przygotowywania ołtarzy na trasie procesji. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy usytuowanych na trasie procesji Bożego Ciała.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii będzie sprawowana w niedzielę 13 czerwca na Mszy św. o godzinie 10.30.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  w czwartek –   święto Jezusa Chrystusa Najwyższego  i Wiecznego Kapłana;
 9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary. Na konto oraz w formie cegiełek wpłynęło 730 zł. Bóg Zapłać również za ofiary, które wpływają na renowację Krzyża Misyjnego.
 10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu, z naszej rodziny parafialnej do domu Ojca odeszli: + Krzysztof GAŁKA, + Grażyna ZIMNA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…