Published On: 17 kwietnia 2022

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

  1. Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, a światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do pokoju i wieczności!
  2. Gorąco dziękuję ks. Dariuszowi Piaseckiemu za trud włożony w przygotowanie Triduum Paschalnego. Swoje podziękowanie kieruję również do pana kościelnego, pana organisty lektorów i ministrantów oraz osób które przygotowały dekoracje i przystroiły nasz kościół kwiatami: paniom Janinie, Halinie, Annie Ewie Barbarze, Małgorzacie Annie Oliwi oraz panom: Andrzejowi, Wiesławowi, Józefowi, Robertowi, Tomaszowi i Dariuszowi. Serdeczne Bóg Zapłać za przygotowanie Liturgii Słowa paniom Justynie, Kamili oraz panom Tomaszowi i Jakubowi. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy tak uroczyście przeżyć Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Ofiary zbierane w drugi dzień Świąt, w poniedziałek, są przeznaczone na uczelnie katolickie.
  5. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  6. W piątek, ze względu na uroczyste obchody oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post.
  7. W przyszłą niedzielę, niedzielę Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na Caritas czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. W tym dniu koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 oraz indywidualne błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem.
  8. Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły na konto lub w formie cegiełek.
  9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.