Published On: 2 kwietnia 2022

V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie, w naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Arkadiusza Kitę CR. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17:00 . Okazja do spowiedzi św.
 4. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18:00 . Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną. Prośby będziemy przedstawiać Panu Bogu za przyczyną św. Józefa podczas nowenny.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17:30 modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. Nabożeństwa Wielkopostne:- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15 .- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 .
 7. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Małe 9 zł. duże 18 zł. Dochód przeznaczony jest na najbardziej potrzebujących z naszej diecezji.
 8. Już za tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową, każdą Mszę św. rozpoczniemy od poświęcenia palm. Na Mszy św. O godz. 10:30 palmy poświęcimy przed kościołem, po czym w uroczystej procesji udamy się do naszej świątyni.
 9. Bóg Zapłać za ofiary jakie wpłynęły na rzecz naszej parafii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia ostatnie egzemplarze książki księdza arcybiskupa Mokrzyckiego jak i nowenna do św. Józefa opracowana przez o. Adama Pawła BŁYSZCZA CR
 11. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszła + Wanda NALEZIŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…