Published On: 20 marca 2021

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

1. Dzisiaj V niedziela wielkiego. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierc.
  2. Już za tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową, każdą Mszę św. rozpoczniemy od poświęcenia palm. Na Mszy św. o godz. 10.30 palmy poświęcimy przed kościołem, po czym w uroczystej procesji udamy się do naszej świątyni.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17.00. Okazja do spowiedzi św.
  4. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18.00. Prośby można składać do metalowej puszki usytuowanej przy wyjściu z kościoła lub elektronicznie odwiedzając naszą internetową stronę parafialną.
  5. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Nabożeństwa Wielkopostne:
    – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17,15.
    – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  7. Krzyż, wystawiony w centrum naszej świątyni adorujemy przez pokłon lub uklękniecie. Bóg Zapłać za ofiary złożone przy krzyżu na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątek 26 marca po Mszy św. Wieczornej.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących z naszej diecezji.
  10. Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii.
  11. W tym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 220 zł.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszły