Published On: 3 października 2021

XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła Caritas  naszej diecezji.
 2. Przypominamy, że miesiąc październik to miesiąc różańca św. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17:30. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy od poniedziałku do czwartku.
 3. Jutro, z okazji wspomnienia św. Franciszka, zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na godz. 16:00. Przed kościołem dokonamy uroczystego błogosławieństwa zwierząt, naszych Braci Mniejszych.
 4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 17:00 wręczymy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 5. Również w poniedziałek adoracja przed Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16:00. Z Józefem przed Panem.
 6. W czwartek NMP Różańcowej. W tym dniu przypada 13. rocznica śmierci ks. Bp. Adama ŚMIGIELSKIEGO SDB. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17:00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W przyszłą niedzielę 10 października obchodzić będziemy „XXI Dzień Papieski” pod hasłem „” Nie lękajcie się”. W związku z tym w naszej parafii:
  – o godz. 15:00 odśpiewamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem
  – po każdej Mszy św. będzie można nabywać kremówki papieskie
  – oddawać krew od 9:00 do 13:30, konieczny dokument tożsamości
  – po każdej Mszy św. młodzież zbierać będzie ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnych a jednocześnie najbiedniejszych uczniów
 8. Na horyzoncie mamy już dni listopadowe podczas których w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe oktawalne, roczne i półroczne.
 9. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to  postaci cegiełek czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 600 zł na rzecz naszej parafii  składamy Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 10. Również serdeczne podziękowanie dla pań za przygotowanie dekoracji na miesiąc październik
  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej rodziny parafialnej:+ Bronisław TYSZKOWSKI, + Gerard BAŃKA i + Rafał SZAFIRSKI. Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…