Published On: 28 października 2023

XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

 1. W minionym tygodniu Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bpa Grzegorz KASZAK z posługi biskupa sosnowieckiego. Administratorem apostolskim diecezji sosnowieckiej został mianowany ks. abp Adrian GALBAS SAC.
 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przypominamy że:
  a) wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać, pod zwykłymi warunkami, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.
  b) wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę, w Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia święta., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 3. Przyjmujemy na wypominki:
  a) wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:30
  b) wypominki oktawalne czytamy od 2 listopada do 9 listopada o godz.17:30
  c) wypominki jednorazowe czytamy 1 listopada o godz. 17:30
 4. W czwartek 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Modlimy się zwłaszcza za tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Msze św. w naszym kościele o godz. 17:00 i 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek dyżurować będziemy w konfesjonale od godz. 16:30. O godz. 17:00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych a na Mszy św. o godz. 17:00 uczcimy NSNMP. W niedzielę na spotkanie formacyjne zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.
 6. Wszystkim, którzy złożyli ofiary czy to w postaci cegiełek czy też wpłacając na konto parafialne w wysokości 1150 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.