Published On: 30 października 2021

XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2021

 1. Jutro – 1 Listopada, Uroczystość Wszystkich ŚWIĘTYCH. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, komunia św. oraz modlitwa według intencji Ojca św.)
 2. Przyjmujemy na wypominki:
  Wypominki roczne w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:30.
  Wypominki oktawalne od 2 listopada do 9 listopada o godz. 17:30
  Wypominki jednorazowe 1 listopada o godz. 17:30
 3. We wtorek 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Modlimy się zwłaszcza za tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Msze św. w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 17:00 modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dyżurować będziemy w konfesjonale od godz. 16:30 . O godz. 17:00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych a na Mszy św. o godz. 17 00 uczcimy NSNMP.
 5. W niedzielę na spotkanie formacyjne zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Zofia STOKOWACKA, + Marian KRZYWY. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…