Published On: 10 kwietnia 2022

VI Niedziela Wielkiego Postu, Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej – 10.04.2022

1. Dzisiaj o godzinie 17:15 ostanie Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu z Józefem prze Panem od godz.17:00. Okazja do spowiedzi św.
  3. Nowenna do św. Józefa we wtorek przed Mszą św. o godz. 18 00.
  4. Triduum Paschalne- W Wielki Czwartek,  Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00

– W Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18 00.

– Droga Krzyżowa w tym dniu o godz. 17:30 .

Przypominamy, że w tym dniu osoby do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

– W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbywać się będzie przed kościołem od strony kancelarii parafialnej od godz. 10 00 do godz. 15 00 .

– O godz. 20 30 początek uroczystych obchodów liturgii Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Gromadzimy się na poświecenie ognia przed wejściem na plebanię. Podczas uroczystości odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie – zgodnie z polskim zwyczajem – wyruszy procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem od symbolicznego Grobu Pańskiego na cmentarz, gdzie są groby naszych bliskich zmarłych. Nie ma procesji w niedzielę o godz. 6:00. W Wielką Sobotę na liturgię przynosimy świece.

– Czuwanie przy ołtarzu adoracji w Wielki Czwartek do godz. 22:00 ;

– Czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 22:00 i w Wielką Sobotę od godz. 9:30 do godz. 20:00.

– W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. według porządku niedzielnego. Również w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku

niedzielnego. W tym dniu zbierane ofiary przeznaczamy na uczelnie katolickie.

5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Można nabywać Paschaliki Caritas w cenie 9 zł.
  6. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszły + Janina BIELANOWSKA Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…