Published On: 24 czerwca 2021

Rozpoczynamy okres wakacji a co za tym idzie w naszym kościele parafialnym w miesiącach lipcu i sierpniu nie będziemy sprawować Mszy świętej niedzielnej południowej!

Wakacyjny rozkład Liturgii niedzielnej w naszym kościele to: sobota wieczorem, godz. 18.00 oraz niedziela: 8.00, 10.30 i 18.00.

W trakcie urlopu nie zapominajmy o obowiązku świętowania niedzieli poprzez uczestnictwo w Mszy Świętej.

„Obowiązek uczestniczenia we mszy wypełniony zostaje przez czynne uczestnictwo w niej w jakimkolwiek obrządku katolickim, w dzień uroczystości lub wieczorem dnia poprzedzającego (wigilia). Jeżeli jednak z ważnej przyczyny, np. z powodu braku kapłana uczestnictwo we mszy jest niemożliwe, wówczas wierni powinni uczestniczyć w parafialnym nabożeństwie słowa Bożego albo gromadzić się na innej wspólnej modlitwie (np. rodzinnej).”

por Kan. 1248 Kodeks Prawa Kanonicznego