Published On: 23 grudnia 2020
Z przykrością informujemy, że dziś rano odszedł do Pana w wieku 57 lat, Ksiądz Marek Cuda.

Ksiądz Marek, we wcześniejszych latach pełnił w naszej parafii posługę wikarego i prefekta w szkole. Od 2017 roku, był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Marek, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek – 28 grudnia 2020 roku:
godz. 14.00 – przywiezienie trumny z ciałem śp. ks. Marka do kościoła pw. NSPJ w Siewierzu. Następnie czuwanie modlitewne przy trumnie i pożegnanie zmarłego przez grupy parafialne  (ul. Stolarska 2,  42 – 470 Siewierz).
godz. 15.00 – Msza Święta żałobna w intencji śp. ks. Marka Cudy pod przewodnictwem bp. Piotra Skuchy. Po mszy świętej żałobnej eksporta.

Wtorek – 29 grudnia 2020 roku:
godz. 11.00 – Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. ks. Marka Cudy pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka w kościele pw. św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze (ul. Ks. Pawła Jaskółki 1, 41-935 Bytom – Sucha Góra; Diecezja Gliwicka).
Po mszy świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego złożona zostanie w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym.